کد خبر: ۴۲۱۷
۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۸
مدير مهندسي ساختار شركت ملي گاز ايران خبر داد:
مدير مهندسي ساختار شركت ملي گاز ايران در نشست با مديران و مسئولین شرکت پالایش گاز سرخون و قشم، از بازنگري ساختار سازمانی این شرکت متناسب با برنامه‌ها و اهداف عملیاتی تعیین‌شده خبر داد.

به گزارش پرشین خبر به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، آرین نصیری در بازدید از پالایشگاه گاز سرخون و قشم با اعلام این خبر، به تشریح رویکرد مدیریت عالی شرکت ملی گاز ایران مبنی بر طراحی سازمان‌های چابک و کارآمد با هدف بهبود عملکرد آن‌ها از طریق افزایش کارآیی و اثربخشی سازمانی  پرداخته و اظهار کرد: بازنگری و سازماندهی مجدد واحدهای سازمانی بر اساس شرایط روز و تطبیق با تحولات محیطی از الزامات یک کسب و کار موفق است؛ ضمن آن‌که نمی‌توان منکر نقش نیروهای انسانی توانمند، فعال، خلاق و نوآور در پیشبرد عملیات تولید و فرآورش گاز شد.
نصیری با بیان این‌که به‌‌روزرسانی و چابک‌سازی سازمان‌ها با روند بسیار مطلوبی در حال پیگیری است، ادامه داد: با تکیه بر نيروهاي كارآمد و دانش بومي، می‌توان سازمان موفقی داشت و بر همین اساس است که همه مدیران و مسئولان اكنون با نگاهی مثبت نسبت به ارتقای جایگاه نیروی انسانی، تلاش خود را برای بهره‌مندی از سازمانی پویا و مشارکت‌پذیر به‌کار گرفته‌اند.
مدیر مهندسی ساختار شرکت ملی گاز ایران در پایان، از تلاش شبانه روزی مدیریت و کارکنان این شرکت به جهت استمرار تولید در منطقه تقدیر کرد و گفت: اميدوارم این‌گونه تلاش‌ها در نهایت منجر به چابکی سازمان‌ها، بهبود فرایندهای کاری  و به ویژه تولید مستمر و پایدار گاز طبیعی شود.
بهبود ساختار سازمانی در جهت دستیابی به اهداف تعیین‌شده
در ادامه جلسه، پارسا پروین، سرپرست شرکت پالایش گاز سرخون و قشم نیز، ضمن تشكر و قدرداني از زحمات ارزشمند  مديریت و مجموعه مهندسي ساختار شركت ملي گاز ايران، اظهار داشت: همراهي و كار جمعی مديران و كاركنان پالایشگاه گاز سرخون با مجموعه مديريت مهندسي ساختار در جهت متناسب‌سازی سازمان این شرکت، گامی نو و ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.
وی ادامه داد: این مهم، در راستای پیشبرد اهداف و برنامه‌های عملیاتی، امری ضروري است و همه مديران بايد در اين حوزه اهتمام ويژه داشته باشند.
گفتنی است، در ادامه برنامه، مدیر مهندسی ساختار شرکت ملی گاز ایران و هیأت همراه به اتفاق سرپرست شرکت پالایش گاز سرخون و قشم و سایر مسئولین شرکت از بخش‌های مختلف تأسیسات پالایشگاه از جمله واحدهای عملیاتی، کارگاه تعمیرات و مرکز کنترل پالایشگاه و همچنین تأسیسات ذخیره‌سازی خون‌سرخ بازدید به‌عمل آورده و از نزدیک  فعاليت‌هاي عملياتي و همچنين فرآيندهای کاری این تأسیسات را به صورت میدانی مورد مطالعه قرار داد.
تصویب و ابلاغ سازمان نوین شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی
در ادامه این بازدیدها، نصیری ضمن بازدید از شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، در نشست مشترک با مدیرعامل و مسئولین این شرکت، روند اجرای سازمان و چالش‌های موجود را با توجه به تصویب و ابلاغ سازمان نوین شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، مورد بررسی قرار داد.
وی در این نشست، سیاست‌های کلی مد نظر مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران را در خصوص اجرای ساختار نوین مجتمع گاز پارس جنوبی با در نظر گرفتن جنبه‌های مختلف برنامه‌ریزی نیروی انسانی، ساماندهی پیمان‌های مستمر و همچنین تعیین جداول برنامه کاری کارکنان بخش غیررسمی تشریح و از تلاش شبانه‌روزی مدیریت و کارکنان این شرکت به‌عنوان قطب اصلی تأمین‌کننده انرژی کشور تقدیر کرد.
تأمین نیروی انسانی متخصص؛ اولویت اصلی پالایشگاه‌ها
در ادامه نشست، احمد باهوش، مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی نیز، با قدرداني از زحمات مديریت و مجموعه مهندسي ساختار شركت ملي گاز ايران در راه تصویب و ابلاغ سازمان نوین مجتمع گاز پارس جنوبی، به تشریح چالش‌های موجود در مسیر تأمین نیروی انسانی متخصص پرداخت.
به گفته باهوش، با توجه به توسعه قابل توجه تأسیسات مجتمع در حوزه فازهای جدید پالایشگاهی، طرح توسعه نیروگاه و تأسیسات مشترک عملیاتی، تأمین نیروی انسانی متخصص اولویت اصلی پالایشگاه‌ها و از ضروریات غیرقابل انکار است.
گفتنی است، مدیر مهندسی ساختار همچنین در جلساتی جداگانه، با پیگیری روند مطالعات و بررسی‌های مربوط به پروژه تدوین سند نظام اختیارات و مسئولیت‌ها در مجتمع گاز پارس جنوبی، این پروژه را مبنایی برای تحقق اجرای عملی سازمان جدید بر شمرد و اظهار اميدواري كرد، نتایج این مطالعات در زمان مناسب جهت بهره‌برداری مدیران و مسئولین مجتمع گاز پارس جنوبی ارائه شود.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ادامه >>