email
save
کد خبر: ۴۱۸۷
۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۳

مدال آوران هانگژو چهارشنبه با مقام معظم رهبری دیدار می کنند

روز چهارشنبه به عنوان زمان دیدار مدال‌آوران بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی و همچنین قهرمانان رویدادهای یک سال گذشته با مقام معظم رهبری مشخص شده است.

به گزارش پرشین خبر؛ مقام معظم رهبری همواره ورزشکاران قهرمان را الگویی برای جوانان نظام جمهوری اسلامی دانسته و از نخبگان ورزشی به عنوان سفیران اخلاق، معنویت و فرهنگ ایرانی یاد می‌کنند.
تاکید همیشگی رهبر معظم انقلاب بر این است که ورزش قهرمانی یکی از مولفه های راهبردی برای ترویج فرهنگ و هویت انقلاب اسلامی در دنیا است و از همین رو با مهم شمردن جایگاه قهرمانان، همواره دیدارهایی را با آنها داشته اند.
خبرگزاری مهر پیش از این با یادآوری دیدارهایی که پیش از این قهرمانان ورزش کشور با معظم له داشته اند از برنامه ریزی برای ملاقات مدال آوران بازی های آسیایی و پاراآسیایی با ایشان خبر داده بود. قرار است این ملاقات «روز چهارشنبه اول آذر» برگزار شود.
علاوه بر ورزشکارانی که در جریان بازی های آسیایی و پاراآسیایی صاحب مدال شدند، ورزشکارانی که طی یک سال گذشته از حضور در میادین مختلف بین المللی به مدال دست یافتند نیز در این دیدار صمیمانه حضور خواهند داشت.
بازی های آسیایی و پاراآسیایی ۲۰۲۲ به میزبانی هانگژو برگزار شد. کاروان ایران در بازی های آسیایی صاحب ۵۴ مدال شامل ۱۳ طلا، ۲۱ نقره و ۲۰ برنز شد و در جایگاه هفتم ایستاد. در بازی های پاراآسیایی هم کاروان ایران به ۱۳۱ مدال شامل ۴۴ طلا، ۴۶ نقره و ۴۱ برنز دست یافت و در جدول توزیع مدال ها در جایگاه دوم قرار گرفت.


ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>