کد خبر: ۴۱۵۶
۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۷

اعلام آمادگی بانک رفاه برای حمایت از برنامه های توسعه ای شرکت شستان

با هدف حمایت از تولید ملی و اشتغالزایی تفاهم‌نامه همکاری بانک رفاه کارگران و شرکت سرمایه‌گذاری تجاری شستان (از شرکت‌های زیرمجموعه سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح) امضاء شد.

به گزارش پرشین خبر به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، این تفاهم‌نامه طی مراسمی که به همین منظور در محل این بانک برگزار شد، به امضای دکتر اسماعیل للـه‌گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران و دکتر داود عباسی مدیرعامل این شرکت رسید. 
مدیرعامل بانک رفاه کارگران طی سخنانی در این مراسم هدف از امضای این تفاهم‌نامه را حمایت از رونق تولید برشمرد و با اشاره به افزایش سرمایه این بانک گفت: با افزایش سرمایه بانک رفاه به میزان 620 هزار میلیارد ریال، بستر برای توسعه حمایت‌های این بانک از واحدهای تولیدی در بخش‌های مختلف بیش از پیش فراهم شده است و در این راستا آمادگی داریم از برنامه‌های توسعه‌ای شرکت شستان حمایت کنیم. 
وی افزود: بانک رفاه کارگران در حال حاضر رتبه اول شبکه بانکی کشور از منظر میزان سرمایه را در اختیار دارد و نسبت کفایت سرمایه این بانک به بیش از 15 درصد افزایش یافته است. این در حالی است که نسبت استاندارد در این بخش 8 درصد است.
دکتر للـه‌گانی به سایر شاخص‌های عملکردی بانک رفاه کارگران اشاره کرد و گفت: در شاخص سودآوری نیز این بانک جزو بانک‌های برتر کشور است و به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های تجاری کشور خدمات مالی، اعتباری، ارزی، بیمه‌ای، سرمایه‌گذاری و... را به مشتریان خود ارائه می‌کند. 
مدیر عامل بانک رفاه کارگران به انتشار اوراق گواهی سپرده مدت‌دار ویژه سرمایه‌گذاری (خاص) از سوی این بانک اشاره کرد و گفت: این اوراق به عنوان خدمت انحصاری و ابتکاری بانک رفاه در راستای تحقق اهداف شعار سال "مهار تورم ، رشد تولید" و با هدف حمایت از تولید ملی و اشتغالزایی منتشر می‌شود. 
وی افزود: انتشار این اوراق بر مبنای قوانین تصریح شده در عملیات بانکداری بدون ربا (بانکداری اسلامی) و به منظور تأمین مالی طرح‌ها و پروژه‌های تولیدی و اقتصادی کشور، در دستور کار بانک رفاه کارگران قرار گرفته است.
دکتر للـه‌گانی با بیان اینکه مراسم رونمایی از این اوراق هفته گذشته با حضور دکتر مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر نادعلی مدیرکل عملیات پولی و اعتباری بانک مرکزی و جمعی از مقامات عالی لشکری و اقتصادی کشور، برگزار شد، تصریح کرد: با انتشار این اوراق، بانک رفاه کارگران در پروژه‌های مختلف در سطح کشور که نیاز به منابع مالی دارند، مشارکت می‌کند و فرصت ارزشمندی برای شرکت شستان است تا از این طریق نسبت به اجرای برنامه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای خود اقدام کند.
مدیرعامل بانک رفاه کارگران به راه‌اندازی سامانه "رفاه‌کار" اشاره و از طراحی، تولید، پیاده‌سازی و توسعه سامانه‌هایی در راستای تسهیل در خرید محصولات مشاغل خانگی توسط خریداران خرد و عمده، به عنوان یکی از مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی این سامانه نام برد و گفت: این سامانه که به زودی رونمایی می‌شود، کمک می‌کند تا تولیدکنندگان بتوانند کالای خود را به بازار (داخل و خارج) عرضه کنند و بانک رفاه کارگران و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز اقدامات حمایتی در راستای معرفی و برندسازی این تولیدات انجام خواهند داد. 
وی افزود: این سامانه فرصت ارزشمندی به منظور پیشبرد برنامه "بازاریابی الکترونیک" از سوی تولیدکنندگان است و بستر مناسبی است تا شرکت‌های مختلف از جمله شرکت شستان بتوانند از این طریق نسبت به فروش محصولات خود اقدام کنند.  
وی در پایان گفت: بانک رفاه بانک عامل صندوق توسعه ملی است و این امکان وجود دارد که از ظرفیت‌های این صندوق نیز در راستای تامین مالی پروژه‌های شرکت شستان به نحو مقتضی استفاده شود.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تجاری شستان نیز طی سخنانی در این مراسم با قدردانی از حمایت‌های بانک رفاه کارگران از این شرکت تصریح کرد: این بانک در سال‌های اخیر با توسعه اقدامات و فعالیت‌های خود به یکی از بانک‌های برتر شبکه بانکی کشور تبدیل شده است و شرکت شستان علاقه‌مند است همکاری‌های متقابل خود با بانک را در بخش‌های مختلف ریالی و ارزی ارتقاء بخشد.
دکتر داود عباسی افزود: تجربه همکاری شرکت شستان با بانک رفاه کارگران کاملا موید این نکته است که این بانک می‌تواند در حوزه‌های مختلف همیار و همکار ارزشمندی برای این شرکت باشد و به همین دلیل صد درصد به بانک رفاه اطمینان داریم.
وی در پایان تصریح کرد: بانک رفاه کارگران ظرفیت‌های ارزشمندی در حوزه‌های مختلف اعتباری، ارزی، سرمایه‌گذاری و .... دارد و امیدواریم در بستر توسعه همکاری‌های متقابل بتوانیم از این ظرفیت‌ها به نحو مناسبی در راستای پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای شرکت بهره بریم.

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>