email
save
کد خبر: ۴۰۳۳
۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۲

ضلع سوم مثلث وحشت؛ سامان قدوس

یکی از ۳بازیکن برتر ایران سامان قدوس بود که بیشتر از تمام هافبک‌های تیم ملی عملکرد دفاعی داشت و ۲پاس کلیدی هم داد تا به نمره ۸.۰۸ برسد

به گزارش پرشین خبر؛ تیم ملی ایران همان طور که پیش‌بینی می‌شد با برتری مطلق مقابل هنگ‌کنگ به پیروزی رسید و گام اول را در راه صعود به جام‌جهانی ۲۰۲۶ محکم برداشت. ایران که در تاریخ فوتبالش همیشه مقابل هنگ‌کنگ برنده بوده و رکورد صد درصد پیروزی را مقابل این تیم در اختیار دارد این بار پرگل‌تر و قاطع‌تر از همیشه این حریف را شکست داد. در ۶بازی گذشته این دو تیم، هنگ‌کنگ همیشه با ۲ یا ۳گل مقابل ایران شکست خورده بود. ۴پیروزی ۲ بر صفر، یک پیروزی ۳ بر صفر و یک پیروزی ۳ بر یک تمام کارنامه تقابل‌های این دو تیم را شکل می‌داد و آن برد ۳ بر یک که تنها گل تاریخ هنگ‌کنگ مقابل ایران به ثمر رسید در آخرین بازی دو تیم بود که همین ۲سال قبل در بحرین برگزار شد. در آن بازی هدایت تیم ملی ایران بر عهده دراگان اسکوچیچ بود اما پنجشنبه گذشته امیر قلعه‌نویی در اولین رویارویی‌اش با هنگ‌کنگی‌ها پرگل‌ترین برد تاریخ ایران را مقابل این تیم رقم زد.
۱۱ بر صفر به سود ایران
تیم قلعه‌نویی در مصاف با حریف همیشه‌بازنده آمارهای جالبی به جا گذاشت تا حدی که تعداد شوت‌های داخل چارچوب در پایان این مسابقه ۱۱ بر صفر به سود ایران بود. یعنی ایران به اندازه تعداد بازیکنانش شوت داخل چارچوب داشت اما هنگ‌کنگ حتی یک بار هم نتوانست دروازه ایران را به خطر بیاندازد. هنگ‌کنگ کلا ۲بار در این بازی موقعیت شوت زدن پیدا کرد که هیچ یک از آنها داخل چارچوب نبودند. تعداد کل ضربات ایران هم ۱۸شوت بوده که برتری مطلق سفیدپوشان را نشان می‌دهد. با این وضعیت امید گل ایران در سایت متریکا ۳.۴۸ محاسبه شده، یعنی تیم میزبان به اندازه زدن ۳.۴۸گل موقعیت ایجاد کرده و ثبت ۴گل برای این تیم تقریبا عادلانه و منطقی است. امید گل هنگ‌کنگ هم در این مسابقه ۰.۰۶ بود که رقم نازل و بسیار عجیبی است. ایران در مالکیت توپ هم ۷۰ به ۳۰ برتری داشت و در مقابل ۲۳۱پاس هنگ‌کنگی‌ها توانست ۶۳۹پاس با دقت ۸۵درصد ردوبدل کند.
سردار و سامان، کنار مهدی
بهترین بازیکن دیدار ایران و هنگ‌کنگ، سردار آزمون بود که از سایت متریکا نمره ۸.۷۰ را دریافت کرد. سردار شروع درخشانی در این مسابقه داشت و بازی با ۲گل او در همان ۱۵دقیقه ابتدایی آغاز شد. او در نیمه دوم می‌توانست هت‌تریک خودش را کامل کند اما تصمیم گرفت به مهدی طارمی پاس بدهد و گل طارمی آفساید گرفته شد. سردار در ادامه هم نتوانست سومین گل خودش را بزند اما یک پاس گل داد و در نهایت با ۴شوت، ۲گل و یک پاس گل به نمره ۸.۷۰ رسید و بهترین بازیکن ایران از دید متریکا شد. بعد از او مهدی طارمی با نمره ۸.۵۲ دومین بازیکن برتر زمین بود. طارمی بالاترین تعداد شوت را در این بازی به خودش اختصاص داد. او ۷بار به سمت دروازه هنگ‌کنگ ضربه زد که بیشتر از هر بازیکن دیگری بود. از این ۷شوت، ۵شوت او داخل چارچوب بودند اما فقط یکی از آنها تبدیل به گل شد. طارمی هم مثل آزمون یک پاس کلیدی داشت که تبدیل به پاس گل شد. با اینکه گل چهارم ایران را رامین رضاییان زد اما سومین بازیکن ایران که از امتیاز ۸ عبور کرده و جزو ۳بازیکن برتر زمین شده او نیست. سومین بازیکن برتر ایران سامان قدوس بود که بیشتر از تمام هافبک‌های تیم ملی عملکرد دفاعی داشت و ۲پاس کلیدی هم داد تا به نمره ۸.۰۸ برسد. سایر بازیکنان ایران نمره‌ زیر ۸ داشتند اما به‌جز امید ابراهیمی که فقط ۲۰دقیقه بازی کرد نمره هیچ بازیکنی زیر ۷ نبود.


ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>