کد خبر: ۳۹۷۳
۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۲
رئیس سازمان انرژی اتمی:
رئیس سازمان انرژی اتمی از هدف‌گذاری برای تولید برق اتمی ۲۰ هزار مگاوات خبر داد و گفت: این‌ موضوع، قانون و مورد تاکید رهبر انقلاب است و در سند جامع توسعه سازمان انرژی اتمی نیز آمده است.

به گزارش پرشین خبر؛ محمد اسلامی از هدف‌گذاری برای تولید برق اتمی ۲۰ هزار مگاوات خبر داد و گفت: این‌ موضوع ، قانون و مورد تاکید رهبر انقلاب است و در سند جامع توسعه سازمان انرژی اتمی نیز آمده است.
وی افزود: این‌ موضوع هم قانون است و هم تاکید مقام معظم رهبری و در سند جامع توسعه سازمان انرژی اتمی نیز آمده است.
رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: تعاملاتی که با دانشگاه‌های کشور برقرار کردیم در سه بخش است، بخش اول تعریف مسائلی است که می‌تواند تبدیل به پایان نامه شود. بخش دوم نتایج تحقیقاتی است که در دانشگاه می‌ تواند با حمایت سازمان انرژی اتمی تبدیل به فناوری شود و کمک به تجهیزات موجود در دانشگاه‌ها کنیم.

وی گفت: بخش سوم نیز این بود که ما بورسیه دانشجویان را آغاز کردیم و در 10 دانشگاه کشور و 10 رشته تعداد 100 بورسیه را ثبت نام کردیم که هم‌اکنون تحصیلات خود را شروع کردند. برای کارشناسی ارشد نیز این کار را انجام خواهیم داد. 
اسلامی افزود: ساخت دو نوع نیروگاه مقیاس بزرگ با ظرفیت 1200 مگاوات و مقیاس کوچک و متوسط است که ظرفیت 300 مگاواتی دارد و هم اکنون در نیروگاه کارون آغاز کردیم. 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ادامه >>