کد خبر: ۳۹۴۷
۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۷
مدیر عامل بانک توسعه تعاون:

روی آوردن به روش های نوین دیجیتال اولویت بانک توسعه تعاون است

مدیر عامل بانک توسعه تعاون با تشریح راهبردهای بازاریابی بانک گفت: اگر بخواهیم به ماموریت اصلی بانک عمل کرده و در رقابت شدید در بازار پول بمانیم باید از روش های جدید بازاریابی برای جذب منابع استفاده کنیم.

به گزارش پرشین خبر به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون؛ محمد شیخ حسینی در «کارگاه آموزشی مدیران ستادی و استانی؛ تجهیز منابع کم هزینه با رویکرد بازاریابی» اعلام کرد: بانک ها برای تجهیز منابع پایدار و ارزان قیمت با چالش مواجه هستند و همه نهادهای مالی به دنبال روش های نوین جذب منابع هستند.
وی ادامه داد: منابع و نقدینگی مثل جریان خون برای بدن است، این جریان نباید دچار وقفه یا سکته شود چرا که سازمان را با اختلال و حتی مرگ روبرو می کند.
شیخ حسینی با اشاره به عوامل موثر بر جذب منابع بیان کرد: گام اول برای کسب سود، جذب منابع با اولویت منابع ارزان است. مدیر عامل بانک توسعه تعاون، مولفه های مهم در جذب منابع را «بازاریابی» و«خلاقیت» اعلام کرد و گفت: در این بازار رقابتی آن بانک و شعبه ای موفق است که با ابتکار عمل و خلاقیت منابع و مشتری جذب کند.
به گفته وی، با روش های سنتی و قدیمی نمی توان در بازار رقابتی به جذب منابع پرداخت بلکه باید به دنبال روش های جدید برای جذب منابع با الویت جذب منابع ارزان باشیم.
وی با اشاره به شعب گسترده بانک در سراسر کشور اظهار کرد: موثرترین استراتژی بازاریابی، برقراری ارتباط موثر و جذب مشتریان محلی است.
به گفته شیخ حسینی، فناوری های نوین و بانکداری دیجیتال با ثبت تجربه خوب برای مشتری نقش مهمی در جذب منابع خواهد داشت.
مدیر عامل بانک توسعه تعاون بیان کرد: مشتریان به دنبال خدمات و محصولاتی هستند که کمترین پیچیدگی و بالاترین سرعت را دارند. وی تاکید کرد: افتتاح حساب و پرداخت تسهیلات خرد باید به صورت غیر حضوری که در قالب تفاهم نامه با برخی دستگاه ها عملیاتی شده بود باید در تمام شعبه های بانک توسعه تعاون عملیاتی شود.
شیخ حسینی اعلام کرد: بهبود ارتباط با مشتریان، رکن و محور اصلی فعالیت و موفقیت دستگاه ها و سازمان های مشتری محور است. اگر رضایت مشتری حاصل شود به تبع آن وفاداری مشتری ایجاد خواد شد.
این مقام بانکی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر استفاده سامانه مدیریت ارتباط با مشتری گفت:برای داشتن ارتباط موثر و هدفمند با مشتری باید از ابزارها و سامانه های جدید CRM استفاده کنیم.
وی افزود: مدیران استان ها و روسای شعب باید ارتباط دائمی و هدفمند با مشتریان ویژه داشته باشند. اتحادیه ها وتعاونی های هر استان در اولویت این ارتباط هستند. مدیر عامل بانک توسعه تعاون یکی از مولفه های بازاریابی را «خلق ارزش» برای مشتری اعلام کرد وگفت: خلق ارزش فراتر از سود است. در قالب این مفهوم راهبردی باید نیازهای مشتری را شناسایی کرده و پاسخ متناسب با آن در قالب خدمات و محصولات با کیفیت و با سرعت ارائه داد.
شیخ حسینی ادامه داد: دربانک به عنوان یک بنگاه خدماتی مشتری محور نحوه و چکونگی ارائه خدمات و محصولات از خود محصول مهم تر است.
وی تاکید کرد: بانک توسعه تعاون جزو بانک های با حداقل نارضایتی است و بدنه اجتماعی، اتحادیه ها و تعاونی ها نگاه احترام آمیز به بانک دارند و با همین سرمایه اجتماعی می توان ارتباط پایدار و هدفمند با مشتریان در راستای جذب منابع تعریف کرد.
شیخ حسینی، راه اندازی باشگاه مشتریان و فراهم کردن محیط برای مشتریان را جزو دیگر اولویت های بازاریابی اعلام کرد و گفت: بازاریابی دیجیتال و نسل پنجم بازاریابی که مبتنی بر داده است باید در اولویت همکاران صف و ستاد قرار گیرد.
مدیر عامل بانک توسعه تعاون اعلام کرد: بر اساس تجزیه و تحلیل داده های مشتریان باید محصولات به روز و مدرن ارائه داد. محصولاتی وخدماتی که شخصی سازی شده و موجب ایجاد مزیت رقابتی برای بانک می شود. وی در بخش دیگری از سخنان خود به اصول مهم بازاریابی اشاره کرد وگفت: در مدل STP بخش بندی بازار، هدف گذاری و جایگاه یابی در اولویت قرار می گیرد.
شیخ حسینی ادامه داد: متخصصان بازاریابی روش های متنوع دیگری همچون 4p، 5pو 7p با استفاده و توجه به آمیخته های بازار یابی مانند محصول ، قیمت ، پرو موشن ، مکان ارائه خدمات ، فرآیند ها، محیط و تجهیزات و پرسنل برای بازاریابی تجویز می کنند که هر سازمان و بنگاه اقتصادی می تواند به فراخور ماموریت و اولویت از آنها استفاده کند. نکته مهم این است که خدمتی که همکاران ما در سراسر کشور ارائه می دهند، بتواند تصویر مثبتی از بانک در ذهن مشتری ایجاد کند.
مدیر عامل بانک توسعه تعاون بیان کرد: بازاریابی محدود به واحد بازاریابی بانک نیست بلکه همه پنج هزار نیروی بانک از مدیرعامل و هیأت مدیره گرفته تا معاونین، مدیران ستادی و استانی و همکاران شعب و شرکت ها مجهزبه مهارت نرم ارتباطی و آموزش باید به بازاریابی بپردازند. شیخ حسینی تاکید کرد: تمرکز بر جذب منابع و بازاریابی موفقیت و سودآوری بانک را تضمین می کند.

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>