کد خبر: ۳۸۹۴
۲۳ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۶
معاون بهره برداری شرکت آب و نیرو:
معاون بهره برداری شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران با بیان این که، نیروگاه سد چمشیر برای سال آینده وارد مدار تولید برق می‌شود گفت: نیروگاه خرسان ۳ و سد بختیاری منتظر تامین مالی هستند که امید است از طریق فاینانس محقق شود.

به گزارش پرشین خبر؛ وحید ایزدی در نشست خبری در این خصوص افزود: در حال حاضر تعدادی از نیروگاه ها برای تعمیرات از مدار خارج شده‌ اند.
وی با اشاره به این که، نیروگاه‌های برق آبی به غیر از آنها که در حال تعمیر هستند، آماده تولید برق هستند گفت: واحد نخست نیروگاه رودبار لرستان تا پیش از سال جدید وارد مدار می‌شود و واحد دوم این نیروگاه نیز تا تابستان سال بعد وارد مدار می‌شود.
معاون بهره‌برداری شرکت آب و نیرو گفت: نیروگاه‌های برق آبی به عنوان منابع انرژی پاک و تجدیدپذیر با در اختیار داشتن سهم ۱۵ درصدی ظرفیت برق کشور و سهم حداقل ۵ درصدی در تأمین انرژی کشور، نقش بسزایی در تولید انرژی در زمان پیک مصرف دارند.
ایزدی گفت: تاکنون بالغ بر ۷۰ درصد از کل ظرفیت برق‌آبی کشور معادل ۸۸۳۲ مگاوات توسط شرکت آب و نیرو احداث و به بهره‌برداری رسیده است.
وی با بیان این که بهره‌برداری از نیروگاه‌های برق‌آبی در شرکت آب و نیرو از سال ۱۳۸۹ آغاز شده است، افزود: در حال حاضر بهره‌برداری از نیروگاه‌های کارون۴، گتوند، سیمره، رودبار لرستان، داریان، سردشت، چمشیر و تاریک با ظرفیت ۳۴۷۰ مگاوات در اختیار شرکت آب و نیرو است که این میزان ۲۸ درصد از ظرفیت کل برق‌آبی کشور است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ادامه >>