email
save
کد خبر: ۳۷۰۰
۲۱ آبان ۱۴۰۲ - ۰۰:۳۱
لغو روادید بین ایران و کشور آسیایی ؛
وزیر فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی از لغو روادید بین ایران و تاجیکستان در سفر اخیر رئیسی به این کشور خبر داد.

به گزارش پرشین خبر؛ محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران که روز گذشته به همراه رئیس‌جمهور کشورمان به تاجیکستان سفر کرده بود، در حاشیه امضای سند همکاری مشترک گفت: ۵ سند همکاری با طرف‌های تاجیک امضا کردم که ۲ سند آن در حوزه فرهنگ و مابقی آن به نیابت از رئیس سازمان صدا و سیما، وزیر علوم و معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور بود.
وی با اشاره به موضوعات و بندهای مورد اشاره در این اسناد افزود: اتفاقات خوبی در زمینه همکاری‌های مشترک و گستردگی فرهنگی بین دو کشور فراهم می‌شود. در سفر امروز به تاجیکستان جلسه‌ای را با ادبا و نویسندگان نیز داشتیم. جلسه بسیار خوبی بود و در آن با اشاره به سابقه فرهنگی دو کشور، بر مشترکات فرهنگی و تمدنی ایران و تاجیکستان نیز تاکید شد.

یادداشت تفاهم نقشه راه همکاری‌های مشترک در زمینه‌های فرهنگ و هنر، آموزش عالی، تجاری و اقتصادی، لغو روادید، حمل و نقل بین‌المللی، ایجاد منطقه آزاد مشترک، تحقیقات فناوری و نوآوری، امور ورزشی و خواهرخواندگی میان شهرهای یزد و خجند تاجیکستان از جمله اسناد همکاری میان جمهوری اسلامی ایران و تاجیکستان بود که توسط مقامات دو کشور به امضا رسید.

این اسناد همکاری به امضای وزیران امور خارجه، نیرو و فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران و وزیران رشد اقتصاد، فرهنگ، معارف، نقلیات و صناعت تاجیکستان رسید.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: