email
save
کد خبر: ۳۶۹۵
۲۱ آبان ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۰
در تماشاخانه‌های تهران چه خبر است

مسعود کیمیایی از دلتنگی برای داریوش مهرجویی گفت

هفته گذشته مدیر عامل مستعفی خانه تئاتر، به خانه تئاتر برگشت، مسعود کیمیایی به دیدن نمایش قصه ترانه‌های ماندگار رفت و از داریوش مهرجویی گفت، جشنواره تئاتر اصفهان به کارش پایان داد و نمایشی با بازی فرزاد حسنی به دلیل بیماری او متوقف شد.

به گزارش پرشین خبر؛ در طول هفته گذشته چند اتفاق در حوزه تئاتر رقم خورد. در این هفته خبری در باره استعفای مدیر عامل خانه تئاتر منتشر شد و بعد از آن خبرهای مرتبط دیگری رسانه‌ای شدند. از جمله ایرج راد، رئیس هیأت مدیره خانه تئاتر اعلام کرد هنوز نامه ای مبنی بر استعفا از سوی مقصود نعیمی ‌دریافت نکرده است. در نهایت اما استعفای او پذیرفته نشد. از سوی دیگر اختتامیه جشنواره تئاتر اصفهان برگزار شد و برندگان بخش‌های مختلف اعلام شدند.


استعفای مدیرعامل خانه تئاتر
روز ۶ آبان، مقصود نعیمی ‌ذاکر، مدیرعامل خانه تئاتر، از سمتش استعفا داد. او در باره دلایل این استعفا چندان توضیحی نداد و در گفت‌وگویی فقط گفت: «بعد از خواندن متن و خبر، سپیدی‌های روزنامه حاوی اصل ناگفته‌هاست و البته از دیگر دلایل ترک مسئولیت، بیماری‌هایی است که در این مدت تشدید شده است.»
اما روز ۱۷ آبان اعلام کرد در این جایگاه می‌ماند. او گفت در جلسه‌ای که به تازگی با بعضی از اعضای هیات مدیره خانه تئاتر داشتیم و بعد از شنیدن نکات و نگرانی‌هایی که این دوستان از باب اهداف و امور خانه تئاتر داشتند، به این نتیجه رسیدیم که در حال حاضر به نفع ساختار خانه تئاتر است که در این سمت بمانم.


دلنتنگی‌های مسعود کیمیایی برای داریوش مهرجویی
روز جمعه مسعود کیمیایی به دیدن کنسرت‌نمایش «قصه ترانه‌های ماندگار» کار جلال‌الدین دری، با بازی پولاد کیمیایی رفت. او در انتهای نمایش از داریوش مهرجویی، دوست قدیمی ‌به قتل رسیده‌اش، صحبت کرد و گفت: «روزهای سختی را پشت سر می‌گذاریم و من این روزها بسیار غمگینم. هر جا می‌روم داریوش مهرجویی با من است، هر جا می‌روم با من می‌آید. ما همیشه دست‌هایمان در دست هم بود و کار می‌کردیم، حالا نمی‌دانم چه کنم. طی چندماه اخیر چند تن از نزدیک‌ترین دوستانم همچون احمدرضا احمدی، ابراهیم گلستان و داریوش مهرجویی را از دست دادم و برای داریوش بسیار بسیار غمگینم.»


اختتامیه جشنواره تئاتر اصفهان
جمعه ۱۹ ابان در آیین اختتامیه سی و پنجمین جشنواره تئاتر استان اصفهان برگزار شد و رتبه‌های برتر در دو بخش تئاتر صحنه‌ای و خیابانی معرفی شدند.
جشنواره تئاتر استان اصفهان از روز سه‌شنبه ۱۶ آبان تا جمعه ۱۹ آبان‌ماه برگزار شد که در نهایت افراد برگزیده، در آیین اختتامیه این دوره از جشنواره و در سالن مهستان مرکز ۴۴ توپخانه میدان ارتش، معرفی شدند.

روز ۱۷ مرداد اعلام شد اجرای «کمدی گمنام» در عمارت نوفل لوشاتو به علت بیماری فرزاد حسنی، بازیگر این اثر نمایشی چند روزی تعطیل شده است.
مدیر عمارت نوفل لوشاتو، توضیح داده: آقای فرزاد حسنی، چند روزی است که کسالت دارد. ابتدای هفته یکی از اجراهای نمایش تعطیل شد و ایشان بعد از یک شب تعطیلی نمایش، به مدت ۲ شب دیگر روی صحنه رفت ولی از آنجاکه بیماری به طور کامل برطرف نشده بود، دوباره ناچار به تعطیلی نمایش شدیم چون هم خود ایشان توان حضور روی صحنه را ندارد و هم برای حفظ سلامتی تماشاگران، چاره‌ای جز تعطیلی نداشتیم.
در حال حاضر ۵ اجرای پایانی این نمایش یعنی از امشب، چهارشنبه، ۱۷ آبان تا روز شنبه ۲۰ ابان تعطیل شده است و گروه اجرایی و تماشاخانه برای اجرای این کار در هفته آینده تصمیم‌گیری می‌کنند.
قطعا برای تماشاگرانی که بلیت این اجراها را خریداری کرده‌اند، اجرای جایگزین در نظر گرفته می‌شود.
«کمدی گمنام» به نویسندگی و کارگردانی علی اصغری از ۶ مهر در عمارت نوفل‌لوشاتو اجرا اجراهایش را بازی فرزاد حسنی و حسین پورکریمی‌شروع کرده است و داستان دو دوست قدیمی‌و هنرور سینما در سال‌های پس از انقلاب ۱۳۵۷ را روایت می‌کنند که گمان می‌کنند ممنوع‌الکار شده‌اند و به این دلیل سبب دست به هر کاری می‌زنند.

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>