email
save
کد خبر: ۳۳۰۹
۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۰۱:۲۰
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: جذابیت غار کتله‌خور باورنکردنی، اعجاب‌‍انگیز و فوق‌العاده است.

به گزارش پرشین خبر به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان، سید عزت‌الله ضرغامی در جریان بازدید از غار کتله‌خور زنجان اظهار کرد: پیشنهاد می‌کنیم در این غار که زیبایی‌های فوق‌العاده‌ای دارد طراحی‌های دیگری هم پیش‌بینی شود تا در طول مسیر برای مخاطب جذابیت داشته باشد.
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همچنین بر بهسازی کف غار کتله‌خور تأکید کرد و افزود: این غار که تا این اندازه شگفت‌انگیز و زیباست باید به حدی جذاب باشد که وقتی بازدیدکننده در داخل آن راه می‌رود متوجه طولانی بودن مسیر نشود.
او با اشاره به اینکه غار کتله‌خور اعجاب‌ انگیزترین غار منطقه است، بیان کرد: نورپردازی غار تنها بخشی از زیبایی‌های این غار را نمایش می‌دهد که اگر تکمیل شود قطعا گردشگران بیشتری به غار جذب خواهند شد.
ضرغامی با بیان اینکه ظرفیت غار خیلی بیشتر از آن چیزی است که در دهه‌های قبل شناسایی شده است، اضافه کرد: حتما باید از ظرفیت‌های دستگاه‌های مختلف برای نمایش زیبایی‌های غار استفاده شود.
مهندس ضرغامی با تأکید بر تهیه طرح جامع توسعه غار کتله‌خور بیان کرد: بحث تعریض جاده منتهی به غار کتله‌خور تا حدودی در این حوزه کمک کننده است اما باید خدمات بهداشتی و اقامتی در این محل ایجاد شود.
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری وصنایع‌دستی با اشاره به اینکه وزارت میراث فرهنگی نیز نگاه ویژه به غار کتله‌خور خواهد داشت، اضافه کرد: باید برای استفاده بیشتر از ظرفیت‌ها با دانشگاه‌ها وارد همکاری شد. زیرا رشته‌هایی مثل زمین‌شناسی در شناساندن بهتر این غار و تاریخ آن موثر خواهد بود.
او با اشاره به انجام مقدمات لازم برای ثبت جهانی غار کتله خور در یونسکو بیان کرد: ما باید به مردم دنیا که گردشگری حق آنهاست این مجموعه را بشناسانیم.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: