کد خبر: ۲۶۸۹
۰۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۴
بهانه های زیادی که مانع از تحقق تخصیص خودرو به ایثارگران شد.

به گزارش  پرشین خبر؛ یکی از دستگاه هایی که در موضوع تخصیص خودرو به ایثارگران نقش مهمی دارد، بانک ها هستند. در شرح وظیفه بانک ها آمده است: بانک مرکزی طبق ماده 6  آیین‌نامه اجرایی بند (و) تبصره 7 ماده واحده قانون بودجه سال 1402 کل کشور موظف است طبق اعلام صورت گرفته از سوی شرکت‌های خودروسازی داخلی یا دارای مجوز از وزارت صمت از طریق بانک‌های عامل و پس از اخذ تضامین قانونی از مشمولین خودروهای داخلی مبادرت به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه تبصره 16 به میزان مندرج در این آیین‌نامه در اقساط 60 ماهه و با کارمزد حداکثر چهار درصد در وجه شرکت‌های خودروسازی داخلی یا دارای مجوز از وزارت اقدام نماید.
 
مبدأ شروع اقساط تسهیلات یک ماه پس از تحویل خودرو می‌باشد. 
اما هنگام اجرا شدن قانون که فرا می رسد بهانه های زیادی مانع از تحقق آن می شود. برای مثال سال گذشته پس از کش و قوس های فراوان میان وزارت صمت و بنیاد شهید و امورایثارگران سرانجام این جانبازان و خانواده های ایثارگر بودند که در این میان سردرگم ماندند. در ماه آخر سال 1401 هم وقتی قرار شد بالاخره قانون اجرا شود، این بانک های عامل بودند که به خاطر زمان کمی که در اختیارشان هست از انجام وظیفه خود شانه خالی کردند.
 
حالا با آغاز سال 1402 و گذشت 7 ماه از آن همچنان موضوع تخصیص خودرو ایثارگران روندی را طی می کند که به گفته برخی از مشمولان امسال هم خبری از اجرای این قانون نخواهد بود و کسی هم پاسخگوی ما نیست.
 
این درحالی است که در 4 شهریور 1402 میثم اروز معاون تسهیلات بنیاد شهید و امورایثارگران اعلام کرد: «بانک‌های عامل که عهده دار وظیفه پرداخت وام به جانبازان برای خودروهای داخلی هستند از سمت بانک مرکزی معرفی شدند و این روند به زودی انجام خواهد شد.»
 
بانک مرکزی کجاست
برج بانک مرکزی متعلق به بانک جمهوری اسلامی ایران است که در بلوار میرداماد در تهران واقع شده است. ارتفاع این ساختمان ۷۴ متر می‌باشد؛ و در ژوئیه سال ۱۹۹۹ به بهره‌برداری رسیده‌است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ادامه >>