کد خبر: ۲۶۵۷
۰۲ آبان ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۳
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی:

تامین زیر ساخت ها لازمه توسعه صنایع زرندیه است

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: تامین زیرساخت‌های مورد نیاز نظیر آب، برق، گاز و ... لازمه توسعه صنایع شهرستان زرندیه است.

به گزارش پرشین خبر؛ محمدرضا گودرزی در حاشیه بازدید از چهار واحد تولیدی و صنعتی در شهرک صنعتی مامونیه مرکز شهرستان زرندیه در گفت‌وگویی اظهار کرد: در طرح‌های توسعه ای، تامین زیرساخت‌ها باید مدنظر باشد تا در روند تولید به دلیل نقص زیرساخت خللی ایجاد نشود.
وی با اشاره به اینکه زرندیه با مشکل کمبود آب و برق مواجه است و ضرورت دارد در اجرای طرح های توسعه ای این موضوع مورد دقت بیشتر قرار گیرد، افزود: بازدیدهای میدانی برای بررسی مشکلات صنایع جهت طرح در ستاد تسهیل انجام می‌شود که در این بازدیدها مهمترین مانع تامین زیرساخت، مشکل تامین مواد اولیه و پرداخت تسهیلات بود. برخی صنایع نیز پرونده های تعزیراتی دارند که در جریان سفر رییس سازمان تعزیرات حکومتی کشور مشکلات آنان بررسی و برطرف خواهد شد.
مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز گفت: مشکلات و موانع پیش روی صنایع باید تفکیک و اولویت‌بندی شود و برای برطرف کردن هر مشکل سازوکار لازم اتخاذ شود.
علی جودکی با بیان اینکه صنایع فولادی به عنوان شاخص صنعتی در کشور مطرح هستند، گفت: شبکه بانکی خود را شریک تولید ندانسته و در مقابل تولید می‌داند. متاسفانه رویه‌های بانکی به گونه‌ای است که صنایع با چالش مواجه می‌شوند.
وی در خصوص تنش آبی موجود در زرندیه گفت: انتقال پساب جنوب استان تهران و شهر پرند برای تامین نیاز آبی صنایع زرندیه می‌تواند بخش اعظمی از نیاز آبی واحدهای تولیدی و صنعتی به ویژه صنعت فولاد این شهرستان را به آب برطرف کند.
جودکی با تاکید بر اینکه در حوزه توسعه متوازن به خوبی عمل نشده است، گفت: باید فرهنگ توسعه متوازن در کشور عینیت یابد و با توسعه متوازن است که توسعه پایدار محقق خواهد شد.
فرماندار زرندیه نیز گفت: فعالیت واحدهای صنعتی و تولیدی متعدد و متنوع در استان مرکزی، سطح تولید کشور را ارتقا داده است.
ابوالقاسم مهری افزود: رونق تولید در استان موجب شده که از خام فروشی جلوگیری شود و تولیدات به صورت فرآوری شده به بازار مصرف عرضه شود.
وی بیان کرد: دولت با بصیرت و هوشیاری موانع تولید را رصد و برای برطرف شدن آن تلاش می‌کند تا با حل مشکلات نسبت به توانمند شدن صنعتگران و واحدهای تولیدی اقدام شود.
مدیر کل امور اقتصادی استانداری مرکزی به همراه مدیرکل صمت، فرماندار زرندیه و جمع دیگری از مسئولان از شرکت داروسازی پوراطب گستر ایرانیان، خوراک سلامت، سدان و فولاد هیربد بازدید و از نزدیک با روند تولیدات این واحدها آشنا شدند.

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>