کد خبر: ۱۶۴۰۸
۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۲

۱.۶ میلیون تن کالا در طرح فجرانه توزیع شد

معاون افتصادی و رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در طرح فجرانه که از بهمن ۱۴۰۲ تا اردیبهشت ۱۴۰۳ اجرا شد یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن کالا برای ۷ دهک توزیع شد.

به گزارش پرشین خبر؛ امروز سه شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۳ نشست خبری معاونت اقتصادی و رفاه اجتماعی وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محل این وزارتخانه برگزار شد. علیرضا عسگریان، معاون اقتصادی و رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست با خبرنگاران به آخرین وضعیت پرداخت یارانه‌های دولتی اشاره کرد و گفت: یکی از طرح‌های اجرا شده در دولت سیزدهم یارانه تشویقی به خانوار‌های دهک اول تا هفتم بود. در ابتدا ۸۰ هزار تومان بود در ادامه به ۱۲۰ هزار تومان رسید و از ۱۸ بهمن در طرح فجرانه برای ۳ ماه به ۲۲۰ افزایش یافت.

وی افزود: این طرح همزمان با ایام ماه مبارک رمضان و عید نوروز بود که مصرف اقلام خوراکی افزایش زیادی می‌یابد.

وی با بیان اینکه طرح یارانه تشویقی دولت از ۳ دهک در ابتدا به ۷ دهک ارتقا پیدا کرد، تصریح کرد: به‌این ترتیب ۶۱ میلیون نفر مشمول آن شدند که ۸۶.۴ درصد استقبال کردند. در ۳ دهک نخست تقریباً استقبال ۹۰ درصد یعنی ۵۰ میلیون نفر ثبت شد.

وی تصریح کرد: ۲۳۰ فروشگاه طرح کالابرگ الکترونیکی را پوشش می‌دهند که مدیریت مانع ایجاد صف شده است.

عسگریان درباره آمار کالا‌های اساسی توزیع شده در طرح فجرانه عنوان کرد: یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن کالا در این ۳ ماه (بهمن ۱۴۰۲ تا اردیبهشت ۱۴۰۳) بین ۷ دهک توزیع شد. این نشان می‌دهد امنیت غذایی در کشور در سطح بالایی است.

معاون اقتصادی و رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ۱۱ قلم کالا در این طرح اظهار کرد: در ابتدا گوشت عرضه شده در سبد معیشتی مربوط به گوشت سفید و قرمز منجمد بود و در ادامه با تدابیر انجام شده گوشت گرم به سبد افزوده شد و خانوار می‌توانستند انتخاب کنند گوشت منجمد یا گرم تهیه کنند.

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>