کد خبر: ۱۶۳۶۶
۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۴۲

شرکت لیزینگ عصر اعتماد با سرمایه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی بورسی می شود

رئیس هئیت مدیره گروه مالی اعتماد گفت: مجموعه لیزینگ اعتماد با سرمایه اولیه یک هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی مجوز فعالیت دریافت کرده است که ۶۰ درصد توسط گروه مالی اعتماد تامین شده و ۴۰ درصد باقیمانده در بازار سرمایه پذیره‌ نویسی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پرشین خبر؛ محمد حسین فهیمی روز دوشنبه در نشست خبری از آغاز پذیره نویسی شرکت واسپاری عصر اعتماد خبر داد و افزود: در جهت تکمیل زنجیره خدمات گروه مالی اعتماد، از حدود یک سال پیش بحث تاسیس شرکت لیزینگ به‌ صورت سهامی عام مطرح شد و به همین خاطر هدف گروه مالی اعتماد، در اختیار داشتن شرکت‌های بزرگ مقیاس و سهم بزرگ از بازار هر صنعت است.

وی با اشاره به این که، طی این مدت شرکت های زیر مجموعه تاسیس شد و برخی هم در شرف راه اندازی است گفت: اولین زیر مجموعه ایجاد شده شرکت کارگزاری بیمه دال بود و پس از آن بزرگترین مجموعه فعال در حوزه لندتک راه‌ اندازی شد که ماهانه ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات خرد ارائه می‌کند.

فهیمی از درخواست تاسیس شرکت سبد گردان اعتماد از سازمان بورس خبر داد و افزود: احتمالا شرکت سبد گردان طی ۴ ماه آینده به گروه مالی اعتماد افزوده خواهد شد
وی تاکید کرد که گروه مالی اعتماد همچنین درخواست راه‌ اندازی صرافی خود را به بانک مرکزی ارائه داده است که در حال گذراندن مراحل اخذ مجوز است.

اصغر قربانی نائب رئیس هئیت مدیره گروه مالی اعتماد درباره جزئیات پذیره‌ نویسی سهام شرکت لیزینگ اعتماد گفت: سرمایه ثبتی یک هزار میلیارد تومانی شرکت لیزینگ اعتماد در قالب ۱۰ میلیارد سهم ۱۰۰ تومانی خواهد بود که ۴۰۰ میلیون سهم در فرابورس پذیره‌نویسی خواهد شد.
وی با اشاره به این که، بیانیه ثبت شرکت لیزینگ اعتماد تا پایان تیر ماه منتشر می‌ شود و در اختیار عموم قرار خواهد گرفت افزود: پیش‌ بینی می‌کنیم در همین مدت، پذیره‌ نویسی سهام طبق زمان‌ بندی، به صورت عام انجام شود.

قربانی در تکمیل جزئیات پذیره‌ نویسی سهام شرکت لیزینگ اعتماد گفت: سقف در نظر گرفته شده برای تعداد سهام قابل پذیره‌ نویسی در روز اول عرضه معادل ۲۰۰ هزار سهم به ارزش ۲۰ میلیون تومان برای هر کد حقیقی و حقوقی خواهد بود که البته در اطلاعیه‌ فرابورس نهایی خواهد شد.

وی افزود: برنامه‌ ریزی ما برای بازگشایی نماد شرکت لیزینگ اعتماد و آغاز معاملات بازار، بین سه تا پنج ماه است و امیدواریم که حداکثر تا شش ماه بعد از پذیره‌ نویسی شاهد آغاز معاملات ثانویه سهام شرکت لیزینگ اعتماد باشیم.
قربانی درباره پیش‌ بینی‌های انجام شده برای بازدهی سهام شرکت گفت: بر اساس طرحی که برای سه سال اول فعالیت شرکت لیزینگ اعتماد در نظر گرفتیم، برنامه‌ ما این است که بازدهی سهام لیزینگ اعتماد حداقل ۲۰ درصد بالاتر از متوسط بازدهی صنعت باشد.

سید مجتبی بنی‌طبا مدیرعامل شرکت لیزینگ عصر اعتماد با اشاره به این که، در حال حاضر ۱۳ شرکت لیزینگ در گروه «سایر واسطه‌گری‌های مالی» بورس فعالیت می‌ کنند افزود: این اولین بار است که یک شرکت لیزینگ به صورت سهامی عام و با قیمت اسمی سهم به بازار سرمایه می‌آید.

وی درباره هدف شرکت لیزینگ عصر اعتماد از عرضه سهام به‌ صورت پذیره‌ نویسی، گفت: در زمان عرضه سهام شرکت‌ها در بازار سرمایه یکی از چالش‌های اصلی، بحث ارزش‌ گذاری است و دغدغه‌ ذهنی سهامداران این است که آیا سهامی که می‌خرند ارزشمند است یا نه. ما برای پاسخ به این دغدغه تصمیم گرفتیم تا از ابتدا به صورت سهامی عام فعالیت خود را آغاز کنیم و در این راستا به‌ عنوان اولین شرکت لیزینگ که به صورت سهامی عام فعالیت خود را آغاز می‌کند، وارد بازار سرمایه خواهیم شد.

مدیرعامل شرکت لیزینگ عصر اعتماد از تصمیم این شرکت برای افزایش سرمایه در آینده خبر داد و گفت: دوست نداریم به‌ عنوان یک شرکت کوچک حضور کم‌ رنگ داشته باشیم، بلکه می‌ خواهیم به‌ عنوان یکی از بازیگران قدرتمند این صنعت فعالیت کنیم و چشم اندازمان این است که با ورود به حوزه‌های مختلف لیزینگ از جمله لیزینگ سبز، حوزه سلامت، اشتراکی و بین‌المللی، سهم ۴۰ درصدی از بازار لیزینگ ایران را کسب کنیم.

وی تاکید کرد: در این راستا برنامه داریم تا طی دو یا سه سال آینده با افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی، سرمایه اسمی شرکت را به سه هزار میلیارد تومان برسانیم.

وی در خصوص افزایش سرمایه گفت: عمده این افزایش سرمایه از سود به دست آمده از فعالیت خواهد بود و در کنار سرمایه‌ گذاری جدید در شرکت در وهله بعدی قرار دارد.
گفتنی است هدف لیزینگ عصر اعتماد، ارائه خدمات و تسهیلات به صاحبان صنایع و کسب‌ و‌ کار‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی برای تامین تجهیزات و ماشین‌آلات، کالا‌های سرمایه‌ای و مصرفی بادوام، املاک و همچنین سرمایه در گردش است.

حضور در کسب و کار‌های نوین که تاکنون کمتر به آنها پرداخته شده، بهره‌ گیری از آخرین دستاورد‌های فناوری در فرآیندها، غیر حضوری بودن ارائه خدمات، فراگیری جغرافیایی خدمات در سطح کشور و کاهش ریسک‌های عملیاتی همزمان با سرعت و دقت ارائه خدمات، از اولویت‌ها و اهداف لیزینگ اعتماد است.

 

ارسال نظر