email
save
کد خبر: ۱۶۳۵۷
۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۹:۳۲
رئیس سازمان هواشناسی کشور:

سامانه هشدار بهمن ماه در سازمان هواشناسی راه اندازی می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی از اخذ مجوز جذب ۵۰۰ نیرو برای این سازمان در دولت سیزدهم خبر داد و گفت: راه‌اندازی سامانه هشدار بهمن در برنامه سازمان هواشناسی قرار دارد.

به گزارش پرشین خبر؛ سحر تاجبخش مسلمان روز دوشنبه در نشست خبری عملکرد وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم افزود: در دولت سیزدهم، اتفاقات خوبی در سازمان هواشناسی رخ داد و با حمایت‌های دولت حدود ۵۰۰ مجوز استخدامی اخذ شده که جذب نیرو برای سازمان انجام شود.
وی در ادامه به اختصاصی شدن بخشی از اعتبارات سازمان هواشناسی کشور در دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: این موضوع پس از چندین سال پیگیری با حمایت‌های دولت و وزیر راه و شهرسازی محقق شد.
تاجبخش در ادامه اظهار کرد: افزایش حق‌الزحمه متصدیان ایستگاه‌های باران سنجی نیز از دیگر اقداماتی بود که به بهبود فعالیت این کارکنان کمک کرد.
رئیس سازمان هواشناسی افزود: ایجاد سامانه‌های هشدار سیل و هشدار آلودگی هوا نیز از دیگر اقدامات انجام شده در سازمان هواشناسی بود.
وی افزود: علاوه بر این اقدامات بخش مهمی از تجهیزاتی که برای ارسال داده بود به‌روزرسانی شد و توسعه شبکه ارتباطات ماهواره‌ای نیز انجام گرفت.

۲۵۰ ایستگاه هواشناسی در دولت سیزدهم به بهره‌برداری رسید
رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: در دولت سیزدهم ۲۵۰ انواع ایستگاه هواشناسی از جمله رادار هواشناسی لرستان به بهره برداری رسید.
تاجبخش اظهار کرد: همچنین در این دولت فاز یک سامانه هشدار سیل کشور برای ۵۵۰ نقطه کشور افتتاح شد.
وی افزود: قرارداد اجرایی فاز دوم این سامانه نیز برای بیش از ۳۰۰۰ نقطه امسال منعقد شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: سال گذشته مجوز اولیه نخستین مرکز منطقه‌ای اقلیم غرب آسیا در تهران از سازمان جهانی هواشناسی دریافت شد و مراحل نهایی شدن این مجوز در حال انجام است.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>