email
save
کد خبر: ۱۶۲۲۶
۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۰۷:۱۵
با تکیه به فناوران ایرانی محقق می‌شود.

راه اندازی آزمایشگاه اندازه گیری دقیق با هدف صرفه جویی ارزی

با راه‌اندازی آزمایشگاه اندازه شناسی از سوی یکی از شرکت‌های فناور، زمینه‌ای برای صرفه جویی ارزی و ورود محصولات داخلی به بازار‌های بین المللی فراهم می‌شود.

به گزارش پرشین خبر، مهدی آذرآئین مدیرعامل این شرکت با تأکید بر این‌که اندازه‌شناسی قانونی، مقررات و الزامات قانونی مرتبط با اندازه‌گیری را پوشش می‌دهد، افزود: دولت‌ها باید با ایجاد زیرساخت اندازه‌گیری در کشور و با توسعه و حفظ استاندارد‌ها و شیوه‌های اندازه‌گیری شناخته شده بین‌المللی، سیستم اندازه‌گیری یکپارچه و قابل اطمینان را فراهم کنند. در صورتی‌که کشور‌های مختلف زیرساخت سیستم اندازه‌گیری را برقرار کرده باشند در آن صورت به‌راحتی می‌توانند با هم معاملات تجاری و توسعه فناوری خود را انجام دهند.

وی با اشاره به اهمیت وجود آزمایشگاه‌های اندازه‌شناسی در صرفه جویی ارزی و توسعه فناوری عنوان کرد: اگر به اندازه شناسی توجه مناسب نشود، پیامد‌های منفی برای کشور دارد که از جمله آن می‌توان به خروج ارز از کشور، هدر رفتن منابع و سرمایه‌های ملی، افزایش ناهنجاری‌های اقتصادی و اجتماعی در سطح جامعه، از بین رفتن اطمینان از سطح مناسب کمی و کیفی تولیدات و خدمات در جامعه و همچنین تضییع حقوق تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان کالا و خدمات اشاره کرد.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان ادامه داد: آزمایشگاه اندازه‌شناسی قانونی که با تکیه بر توان فناوران ایرانی مستقر در این شرکت به سرانجام رسید، منجر به ایجاد اطمینان نزد افراد جامعه در داد و ستد‌ها و خدمات عمومی، افزایش بهره‌وری در نظام ملی و ارتقای اعتبار در نظام بین‌المللی، ایجاد رونق اقتصادی و کسب و کار در جامعه، اطمینان از سطح کیفی تولید کالا و خدمات، حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، توسعه نظام کیفی کشور و ... خواهد شد.

این مجموعه دانش‌بنیان دارای گواهی تائید صلاحیت از سازمان ملی تائید صلاحیت بوده و همکار سازمان ملی استاندارد در زمینه اندازه‌شناسی و از اعضای توانمند شبکه آزمایشگاهی فناوی‌های راهبردی است.

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>