email
save
کد خبر: ۱۶۲۱۷
۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۹

ایران ۲ کرسی بین المللی در سازمان جهانی هواشناسی کسب کرد

رئیس اداره بین‌الملل سازمان هواشناسی کشور گفت: ۲ کارشناس سازمان هواشناسی ایران به مدت چهار سال به‌عنوان عضو «تیم کارشناسی خشکسالی» و «کمیته دائم خدمات آبشناسی» کمیسیون خدمات سازمان جهانی هواشناسی منصوب شدند.

به گزارش پرشین خبر از سازمان هواشناسی کشور، بهاره اعرابی اظهار کرد: بر اساس ابلاغ جدید سازمان جهانی هواشناسی سید مسعود مصطفوی دارانی، رئیس اداره توسعه هواشناسی کاربردی اداره کل هواشناسی استان اصفهان برای چهار سال به عنوان عضو اصلی «تیم کارشناسی خشکسالی» و یاشار فلامرزی، عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور به عنوان عضو وابسته «کمیته دائم خدمات آبشناسی» از زیر مجموعه‌های کمیسیون «کاربرد‌ها و خدمات آب‌وهوایی، اقلیمی، آبشناسی، دریایی و زیست‌محیطی» سازمان جهانی هواشناسی با معرفی و تأیید رئیس سازمان هواشناسی ایران منصوب شدند.
رئیس اداره بین‌الملل سازمان هواشناسی کشور افزود: این چهاردهمین موفقیت بین‌المللی سازمان هواشناسی کشور در حوزه کسب کرسی‌های بین‌المللی است.
وی تصریح کرد: پیش از این محمد رحیمی نماینده معرفی شده سازمان هواشناسی کشور در مرداد سال گذشته به عنوان عضو دفتر کاری گروه انتشار ملی گاز‌های گلخانه‌ای هیئت بین دولتی تغییر اقلیم موسوم به IPCC در آمد.
اعرابی ادامه داد: این کرسی پس از گذشت حداقل ۱۵ سال به یکی از نماینده‌های ایران برای عضویت در هیئت بین دولتی تغییر اقلیم رسیده بود.
رئیس اداره بین‌الملل سازمان هواشناسی کشور گفت: طی سال‌های ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۱ حدود ۱۱ کرسی مدیریتی و کارشناسی نیز به وسیله نماینده‌های سازمان هواشناسی کشور در بخش‌های بین‌المللی و منطقه‌ای سازمان جهانی هواشناسی کسب شده است.
وی بیان کرد: هواشناسی یک دانش میان‌رشته‌ای و بسیار تخصصی است که برای توسعه و پیشرفت در آن نیازمند تعامل با دنیا هستیم که به حمدالله در پنج سال اخیر تعامل سازنده و مطلوبی شکل‌گرفته است.
اعرابی تصریح کرد: هواشناسی یک نهاد بدون مرز در دنیاست است بدون تبادل داده در عرصه بین‌المللی امکان ارائه مطلوب خدمات جوی به‌ویژه در حوزه خدمات هواشناسی برای هیچ کشوری وجود ندارد.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>