کد خبر: ۱۶۲۱۴
۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۱
ترکیب جدید هیات مدیره بورس تهران انتخاب شدند

مجمع عمومی عادی سالانه بورس تهران برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بورس تهران روز شنبه ۱۶ تیر ماه ۱۴۰۳ راس ساعت ۱۴ با حضور بیش از ۷۴ درصد از سهامداران تشکیل شد.

به گزارش پرشین خبر از روابط عمومی و امور بین‌الملل بورس تهران، در ابتدای جلسه رحیم اسماعیلی دانا به عنوان رئیس مجمع، رسمیت جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه بورس اوراق بهادار تهران را با حضور ۸۷ / ۷۴ درصد سهامداران اعلام کرد.
در ادامه رییس جلسه از حسین مقدم نماینده کارگزاری بانک تجارت و محسن ملایی نماینده کارگزاری بورس اوراق بهادار رضوی به عنوان ناظرین جلسه، محمود گودرزی به عنوان دبیر جلسه، علی حسن زاده به عنوان نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار برای حضور در جایگاه دعوت کرد.
محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل بورس تهران، حمید رضا اسمعیلی گیوی معاونت اجرایی و علی رضا عطوفی نماینده حسابرس و بازرس قانونی از موسسه حسابرسی ایران مشهود در جایگاه حضور یافتند.
محمود گودرزی مدیرعامل بورس تهران ضمن تشکر از سهامداران برای حضور در مجمع، گزارش هیات مدیره به مجمع را برای سهامداران بورس تهران ارایه کرد.
بر اساس این گزارش در مجمع بورس تهران صورت‌های مالی منتهی به ۲۹/ ۱۲/ ۱۴۰۲ بررسی و تصویب شد. در ضمن با موافقت سهامداران شرکت بورس، پرداخت ۵۰ ریال سود نقدی به ازای هر سهم به تصویب رسید.
همچنین در مجمع عمومی عادی سالیانه بورس تهران روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار و موسسه حسابرسی "تدوین و همکاران " به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی اصلی، موسسه حسابرسی "هوشیار ممیز" نیز به عنوان بازرس قانونی علی البدل انتخاب شدند.
گفتنی است حق‌الزحمه حسابرس و بازرس قانونی برای سال ۱۴۰۳ مبلغ ۶۶۱۵ میلیون ریال در نظر گرفته شد و پاداش اعضای هیات مدیره برای سال مالی منتهی به ۲۹/ ۱۲/ ۱۴۰۲ مبلغ ۹۱۰۰ میلیون ریال تعیین و با اکثریت آراء تصویب شد.

انتخاب اعضای جدید هیات مدیره جدید بورس تهران
در ادامه مجمع عمومی عادی سالیانه با حضور بیش از ۷۴ درصد از سهامداران، اعضای هیات مدیره بورس تهران تعیین شد.
در این مجمع انتخاب اعضای هیات مدیره بورس تهران مطرح و رای‌گیری شد. پس از رای گیری، شرکت‌های گروه سرمایه گذاری تدبیر، کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، سرمایه گذاری اهداف، صندوق بازنشستگی وظیفه، از کار افتادگی و پس انداز کارکنان بانک‌های ملی و ادغام شده، گروه مالی نماد غدیر، سرمایه گذاری توسعه ملی، و گروه مالی صباتامین به عنوان اعضای حقوقی هیات مدیره بورس تهران انتخاب شدند.
در ضمن به ترتیب سرمایه گذاری کوثر بهمن، توسعه و مدیریت سرمایه صبا و کارگزاری ایساتیس پویا به عنوان اعضای علی البدل هیات مدیره انتخاب شدند.

 

ارسال نظر