email
save
کد خبر: ۱۶۲۰۸
۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۵۱
رئیس سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای:

با ۳.۵ هزار میلیارد تومان اعتبار ۳ آزادراه راهبردی کشور بهسازی می شوند

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای در حاشیه بازدید از طرح بهسازی آزادراه قم - کاشان - اصفهان گفت: با اعتباری بالغ بر ۳۵ هزار میلیارد ریال (۳.۵ همت) طرح بهسازی آزادراه‌های قم - کاشان، کاشان - اصفهان و زنجان - تبریز اجرایی می‌شود.

به گزارش پرشین خبر از وزارت راه و شهرسازی از استان قم؛ داریوش امانی، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، در حاشیه بازدید از طرح بهسازی آزادراه قم - کاشان - اصفهان، از اجرایی شدن طرح بهسازی سه آزادراه استراتژیک کشور خبر داد.
وی افزود: در قالب این طرح ملی که در راستای مشارکت با بخش خصوصی و به‌منظور ارائه سطح سرویس مناسب به کاربران جاده‌ای صورت گرفته، آزادراه‌های قم- کاشان، کاشان - اصفهان و زنجان - تبریز بهسازی می‌شوند.
امانی میزان اعتبار اجرایی این سه پروژه بزرگ عمران جاده‌ای را بالغ بر ۳۵ هزار میلیارد ریال (۳.۵ همت) دانست و اظهار کرد: هم اینک، به منظور تسریع درروند اجرایی طرح، ۵ اکیپ در محور آزادراه قم- کاشان و ۶ اکیپ اجرایی در آزادراه زنجان-تبریز، در حال فعالیت هستند.
وی اظهار کرد: با توجه به همت جمعی عوامل اجرایی، مقاطع ضروری از آزادراه قم- کاشان_ اصفهان، تا پایان سال جاری با اقدامات ترمیمی بهسازی شوند.
معاون وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از اظهارات خود به اقدامات گسترده در راستای تحقق شعار نهضت آسفالت در سطح راه‌های کشور پرداخت و یادآور شد: هم اینک ۳۰۰ اکیپ اجرایی جهت بهسازی ۳۴ هزار کیلومتر راه شریانی در کشور مشغول به فعالیت هستند.
امانی حجم اعتبارات اجرایی جهت تحقق شعار نهضت آسفالت در سطح راه‌های کشور را افزون بر ۲۰۰ هزار میلیارد ریال (۲۰ همت) عنوان کرد.
وی در ادامه به نزدیکی ایام سفر‌های اربعین حسینی اشاره و تأکید کرد: اقدامات گسترده‌ای در راستای بهسازی، ایمن‌سازی و… مسیر‌های جاده‌ای منتهی به مرز‌های اربعینی کشور در حال اجراست که تا ۲۰ روز پیش از شروع سفر‌ها ادامه می‌یابد.
رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در خصوص اقداماتی که در راستای امور رفاهی زائرین، توسط سازمان متبوع در پایانه‌های مرزی با کشور عراق صورت گرفته نیز گفت: نصب و استقرار سایبان‌های جدید، دستگاه‌های آبسرد کن، احداث سرویس‌های بهداشتی و…در پایانه‌های مرزی، در زمره اقدامات این سازمان جهت امور رفاهی زائرین عزیز است.
امانی ارائه خدمات سفر به زائران اربعین حسینی را از جمله مهم‌ترین مسئولیت‌های سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای دانست و تصریح کرد: جهت حمل‌ونقل زائران عزیز اربعین حسینی در پیک (اوج) سفر‌های بازگشت، ۹ هزار دستگاه اتوبوس نیاز است که ان شا.. با استفاده از ظرفیت داخلی شرکت‌ها، سازمان‌های نظامی و… بتوانیم بهتر از سالیان گذشته به زوار گرامی ارائه خدمت کنیم.

 

ارسال نظر