کد خبر: ۱۶۲۰۰
۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۷
از سوی مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی اعلام شد؛

لزوم ثبت صورتحساب های خرید و فروش دوره بهار در سامانه مودیان تا ۲۱ تیر ماه

بنا بر اعلام مرکز تنظیم مقررات، نظام پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان سازمان امور مالیاتی کشور، فروشنده حداکثر تا ۲۱ تیرماه ۱۴۰۳ می‌تواند نسبت به ثبت صورتحساب‌های صادره دوره بهار (اصلی/ارجاعی) در سامانه مؤدیان اقدام نماید.

به گزارش پرشین خبر از رسانه مالیاتی ایران، بنا بر اطلاعیه‌های شماره ۴۱ و ۴۲ سازمان امور مالیاتی کشور و به استناد مفاد ماده ۳ قانون تسهیل تکالیف مؤدیان، مشمولین عضو سامانه مؤدیان موظف‌اند اظهارنامه پیش‌فرض ارزش‌افزوده دوره اول (بهار) سال ۱۴۰۳ را بر اساس اطلاعات خارج از سامانه، تکمیل و مسترد نمایند.
بر این اساس، فروشنده حداکثر تا ۲۱ تیرماه می‌تواند نسبت به ثبت صورتحساب‌های صادره دوره بهار (اصلی/ارجاعی) در سامانه مؤدیان اقدام نماید. با توجه به اینکه پس از ثبت تمامی صورتحساب‏های فروش، با اطمینان بیشتری می‏تواند نسبت به تکمیل اطلاعات خارج از سامانه خود اقدام و اظهارنامه تکمیل شده را مسترد نماید، لذا تسریع در ثبت صورتحساب‏های الکترونیکی در سامانه مودیان، امری ضروری است.
همچنین با توجه به فرصت ۳۰ روزه برای خریداران جهت واکنش به صورت‌حساب‌های درج‌شده در کارپوشه‌ی آنها، تمامی صورت‌حساب‌هایی که اعمال آثار مالیاتی آنها متأثر از واکنش خریدار است، تا تاریخ ۲۰ مرداد ۱۴۰۳ تعیین تکلیف شده و آثار مالیاتی تمامی صورت‌حساب‌های الکترونیکی صادره در دوره بهار، پس از این تاریخ در فرم اظهارنامه لحاظ خواهد شد.

 

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>