کد خبر: ۱۶۱۸۶
۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۳

تقاضای مصرف برق از 74 هزار مگاوات در هفته آینده عبور می کند

مدیرعامل شرکت توانیر گفت: پیش بینی می‌شود میزان تقاضای مصرف برق کشور با حاکم شدن موج جدید گرما از ۷۴ هزار مگاوات عبور کند.

به گزارش پرشین خبر؛ مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه تمام گروه‌های عملیاتی و نیرو‌های پشتیبانی و بهره برداری در حال آماده باش کامل قرار دارند، گفت: هم اکنون همه گروه‌های عملیاتی در مراکز از پیش تعیین شده مستقر و در حال تلاش برای اطمینان از تامین برق پایدار شعب اخذ رای هستند.

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه در مراکز حساس و مهم نیز مولد‌های اضطراری پیش بینی شده است، افزود: صنعت برق نیز در کنار سایر دستگاه‌های مسئول، خود را مهیای برگزاری هر چه پرشورتر دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کرده است.

مدیرعامل شرکت توانیر در عین حال از تمام پرسنل صنعت برق خواست تا مثل همیشه که با فعالیت جهادی و با از خود گذشتگی نسبت به تامین برق کشور اقدام کرده اند، با حضور در انتخابات نقش خود را در ساخت ایرانی آباد ایفا کنند.

رجبی مشهدی با اشاره به پیش بینی نقشه‌های هواشناسی از افزایش شدت گرما برای هفته آینده در سراسر کشور، افزود: مطابق پیش بینی‌ها میزان تقاضای مصرف برای هفته آینده بار دیگر نصاب جدیدی را ثبت خواهد کرد.

او: افزود پیش بینی می‌شود میزان تقاضای مصرف برق کشور با حاکم شدن موج جدید گرما از ۷۴ هزار مگاوات عبور نماید که تامین مطمئن و پایدار این میزان برق مستلزم همراهی عموم مشترکان است تا صنعت برق را در گذر از این روز‌های گرم تابستان بدون ایجاد کوچکترین خللی در تامین برق یاری کنند.

سخنگوی صنعت برق در پایان از همه هموطنان درخواست کرد تا با پیوستن به پویش با انرژی و کاهش ۱۵درصدی مصرف برق ضمن کمک به تامین برق پایدار برای تمامی مشترکان، از جوایز ارزنده آن نیز شامل ۳۰۰ خودرو و میلیون‌ها جایزه ارزنده دیگر بهره‌مند شوند.

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>