کد خبر: ۱۶۱۶۸
۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۹
برای جلوگیری از افت فشار آب در شبکه.

اصفهانی ها در مصرف آب روزانه 1 لیتر صرفه جویی کنند

مدیرعامل شرکت آبفای استان اصفهان با اشاره به افزایش دما و ماندگاری توده هوای گرم طی روز‌های پیش رو، از مردم خواست برای جلوگیری از افت فشار آب در شبکه تا ۱۵ لیتر در روز صرفه‌جویی کنند.

به گزارش پرشین خبر؛ حسین اکبریان اظهار داشت: با توجه به افزایش و ماندگاری گرمای هوا و به تبع آن افزایش مصارف و از طرفی محدودیت‌های منابع تأمین و شبکه‌های انتقال و توزیع آب شرب در مناطق شهری و روستایی استان اصفهان، افزایش مشارکت مردم در صرفه جویی و مصرف بهینه آب ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: کاهش تبعات این پدیده در گرو هم دلی و مشارکت بیشتر مردم برای استفاده صحیح از آب است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به ضرورت مصرف بهینه تصریح کرد: سهم هر شهروند اصفهانی در مصرف بهینه آب و کمک به تأمین پایدار آن برای گذر از تابستان امسال، صرفه‌جویی ۱۰ تا ۱۵ لیتر آب است.

اکبریان تاکید کرد: کاهش مصارف غیرضروری آب از جمله شستشوی حیاط و اتومبیل با آب شرب، کاهش مدت زمان استحمام، عدم آبیاری باغچه منازل با آب آشامیدنی، نصب سایبان برای کولر‌های آبی، استفاده از تجهیزات کاهنده برای جلوگیری از هدررفت آب، استفاده از پمپ آب همراه با مخزن ذخیره به صورت استاندارد و انجام آبیاری و شستشو در ساعات اولیه شب تا بامداد از جمله روش‌های مدیریت مصرف آب است.

ارسال نظر