کد خبر: ۱۶۱۳۸
۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۹

راه اندازی 1184 خانه بهداشت کارگری در بنگاه های اقتصادی

معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در دولت سیزدهم ۱۱۸۴ خانه بهداشت کارگری در بنگاه‌های اقتصادی ۱۰۰ تا ۵۰۰ نفر ایجاد شد.

به گزارش پرشین خبر، محمد چکشیان، معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تشریح عملکرد و اقدامات سه ساله دولت مردمی پرداخت و گفت: راه‌اندازی ستاد ملی ارتقا فرهنگ کار با ریاست وزیر، تدوین برنامه ارتقا فرهنگ کار و تصویب در شورای فرهنگ عمومی و ابلاغ به دستگاه‌های کشور، تشکیل میز تخصصی فرهنگی کار در شورای عالی انقلاب فرهنگی، بازنگری در مأموریت خانه‌های فرهنگ کار و راه‌اندازی ۵۸۰ خانه فرهنگ کار جدید در دولت سیزدهم از جمله کارهای مهم حوزه فرهنگی در وزارت تعاون بود.

وی تصریح کرد: در حوزه خدمات اجتماعی اولین بار سند ملی پیشگیری از اعتیاد جامعه کار و تولید توسط رئیس جمهور شهید ابلاغ شد. توسعه شبکه ارائه خدمات روانی جامعه بخش دیگری از اقدامات ۳ ساله وزارت تعاون بود. در این دولت ۱۱۸۴ خانه بهداشت کارگری در بنگاه‌های اقتصادی ۱۰۰ تا ۵۰۰ نفر ایجاد شد که تا پیش از این سالانه ۱۰۰ خانه بهداشت کارگری ایجاد می‌شد.

چکشیان تاکید کرد: در هفته کارگر سالی که گذشت تحولات کمی و کیفی رخ داد که بیش از ۵ نهاد خارج از وزارتخانه را درگیر کرد که منجر به برگزاری صدها برنامه ملی و استانی شد. برای نخستین بار در حضور رئیس جمهور نمایندگان انواع تشکل‌های کارگری با طیف‌ها و سلیقه‌های مختلف در جشنواره «امتنان» حضور پیدا کردند و به طرح موضوعات خود پرداختند. ۱۲۲ هزار کارگر نخبه و مبتکر در جشنواره امتنان شناسایی شدند.

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>