email
save
کد خبر: ۱۶۱۱۸
۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۰۴
مدیر سامانه خودنویس اعلام کرد.

ثبت بیش از ۵۹۴ هزار قرارداد اجاره در سامانه خودنویس

مدیر سامانه خودنویس از ثبت بیش از ۵۹۴ هزار قرارداد اجاره در سامانه خودنویس تا ۱۳ تیر ماه خبر داد و گفت: در هر بازه زمانی که مقایسه کردیم حدود ۴۰ درصد رشد داشته ایم.

به گزارش پرشین خبر؛ مهدی ساسانی روز چهارشنبه در نشست خبری عملکرد دولت سیزدهم در حوزه بازار مسکن گفت: سامانه خودنویس سامانه‌ای است که بر اساس قانون توسط وزارت راه و شهرسازی توسعه‌یافته است و سامانه جدیدی نیست.
وی افزود: سامانه خودنویس در واقع همان سامانه ثبت معاملات املاک است که از وزارت صمت تحویل گرفته شده است تا دسترسی ثبت انواع معاملات املاک را روی آن مستقر کند.
مدیر سامانه خودنویس در ادامه بیان کرد: در نسخه قدیمی امکان اجرای این بخش از قانون را نداشتیم و قرار شد یک نسخه جدیدی را توسعه دهیم که خودنویس نام‌گذاری شد.
ساسانی گفت: در سوم خرداد ۱۴۰۲ بخش اجاره سامانه خودنویس رونمایی و آموزش‌ها و سپس دسترسی به فعالان این حوزه داده شد و از ۱۴۰۳ کلیه شکل‌های اجاره در سامانه خودنویس ثبت می‌شود.
وی با بیان اینکه امروز ۵۹۴ هزار قرارداد توسط مردم و مشاوران املاک در سامانه خودنویس ثبت شده است، گفت: در هر بازه زمانی که مقایسه کردیم حدود ۴۰ درصد رشد داشته‌ایم و نشان‌دهنده این است که مردم به ثبت رسمی معاملات تمایل دارند و از مزایای رسمی به خوبی استفاده کنند.
ساسانی اظهار کرد: انواع قرارداد مثل خرید و فروش و پیش فروش روی سامانه خودنویس تعریف شده است و قرار بود در مردادماه از بخش معاملات خرید و فروش املاک رونمایی شود که با شهادت رییس جمهور رییسی به تعویق افتاد، اما به زودی رونمایی از بخش خرید و فروش انجام می‌شود و نوع املاکی که امکان ثبت در سامانه دارند مشخص شده که در زمان رونمایی توضیح داده می‌شود.

 

ارسال نظر