email
save
کد خبر: ۱۶۰۶۷
۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۳
به دنبال اولین قهرمانی جهان.

تشریح برنامه تیم ملی فوتبال هفت نفره

سرمربی تیم ملی فوتبال هفت نفره از برنامه خود برای برگزاری دیدار تدارکاتی با روسیه پیش از مسابقات قهرمانی جهان در قالب تورنمنت چهارجانبه یا اردوی مشترک خبر داد.

به گزارش پرشین خبر؛ علیرضا رعدی سرمربی تیم ملی فوتبال هفت نفره در مورد برنامه‌های آماده سازی این تیم برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان (آبان - اسپانیا) توضیح داد و تاکید کرد که در نظر دارد در صورت فراهم بودن شرایط، شاگردانش دیدار یا دیدار‌هایی با تیم ملی روسیه پیش از اعزام به مسابقات داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه مرحله سوم اردوی آماده سازی تیم ملی فوتبال هفت نفره از پنجشنبه با حضور ۱۷ بازیکن آغاز می‌شود، گفت: یک هفته اردو خواهیم داشت و طی آن روزانه دو جلسه تمرینی برگزار می‌کنیم. برگزاری دو دیدار دوستانه در این اردو هم در برنامه است.

سرمربی تیم ملی فوتبال هفت نفره با بیان اینکه بعد از این اردو دو نفر از اردونشینان حذف می‌شوند تا برای اردوی آینده به ترکیب اصلی نزدیک‌تر شویم، خاطرنشان کرد: پیش از این ۱۲ بازیکن به مسابقات جهانی اعزام می‌شدند، اما طبق قوانین جدید برای مسابقات جهانی می‌توانیم ۱۴ بازیکن را در ترکیب داشته باشیم، اما برای هر بازی همان ۱۲ بازیکن را باید معرفی کنیم؛ بنابراین احتمالا با ۱۴ بازیکن عازم مسابقات خواهیم شد.

رعدی در مورد روند برنامه‌های آماده سازی تا پیش از اعزام به اسپانیا گفت: به خاطر شرایط کاری اردونشینان، زمان برگزاری اردوی ما در هر ماه ثابت و در بازه زمانی ۱۵ تا ۲۲ هر ماه است. تا آبان و زمان اعزام تیم ملی به محل برگزاری مسابقات با همین روند یعنی یک مرحله اردو در هر ماه تمرینات آماده سازی مان را دنبال می‌کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال هفت نفره تاکید دارد که با این تیم به دنبال اولین قهرمانی در مسابقات جهانی است

وی با تاکید بر اینکه روال و شرایط در اردو‌ها رضایت بخش است و حمایت لازم از سوی فدراسیون صورت می‌گیرد، گفت: البته با توجه به سطح بالای مسابقات برای مان خوب است که دیدار تدارکاتی با تیم‌های خارجی داشته باشیم. روسیه گزینه موردنظر من است. اگرچه این تیم به خاطر محرومیت کلی ورزش کشورش در مسابقات جهانی حضور ندارد، اما همیشه و در هر شرایطی در اردو است و به همین دلیل قطعا آماده و حریفی خوب برای ایران می‌تواند باشد.

سرمربی تیم ملی فوتبال هفت نفره افزود: حتی من این پیشنهاد را دارم که تورنمنت چهارشنبه با حضور روسیه به عنوان تنها تیم خارجی برگزار شود. این طرح و پیشنهاد من است که به انجمن ارائه می‌کنم. پیگیری برای اجرای برنامه و حاصل شدن نتیجه موردنظر با آنها است.

رعدی با یاآوری اینکه مسابقات جهانی با حضور ۱۶ تیم برگزار می‌شود، گفت: روسیه در کنار اوکراین و برزیل همیشه رقیب ایران بوده اند. روسیه که در این دوره از مسابقات نیست، اما دو تیم دیگر یعنی اوکراین وبرزیل در کنار آمریکا رقیبان ایران در اسپانیا به حساب می‌آیند. نه اینکه دیگر تیم‌ها ضعیف باشند، اما همیشه ما در کنار این تیم‌ها شانس اصلی برای نیمه نهایی و فینال بوده ایم.

سرمربی تیم ملی فوتبال هفت نفره با تاکید بر اینکه قهرمانی در بازی‌های پارالمپیک و مسابقات جهانی در ویترین افتخارات این تیم کم است، گفت: برای قهرمانی در پارالمپیک که فرصتی نیست مگر اینکه فوتبال هفت نفره وارد رشته‌های بازی‌های ۲۰۲۸ شود، اما مسابقات جهانی اسپانیا نزدیک‌ترین فرصت برای پوشش یکی از کمبود‌ها یعنی قهرمانی در جهان است. تمام تلاش مان این است که قهرمان شویم و این افتخار را به ویترین افتخارات فوتبال هفت نفره اضافه کنیم.

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>