email
save
کد خبر: ۱۵۹۱۳
۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۰۲
برای مقابله با جنگ‌افزار‌های الکترونیکی.

پهپادی که پارازیت ها را دور می زند

فناوری برای مقابله با اقدامات جنگ افزار‌های الکترونیکی علیه پهپاد‌ها توسعه یافته که می‌تواند پارازیت‌ها را با دقت ۹۰ درصد دور بزند و اهداف روی زمین را با دقت بالا نابود کند.

به گزارش پرشین خبر، یک شرکت سوییسی تهیه کننده سیستم‌های عملیاتی از فناوری رونمایی کرده که به پهپاد‌ها اجازه می‌دهد اقدامات متقابل جنگ الکترونیک مانند پارازیت را دور بزنند.

شرکت اوتریون فناوری پهپاد جدید «اسکای نود اس» را برای فعالیت‌های نظامی و جهت افزایش پشتیبانی دفاعی در مقابل خطرات معرفی کرده است. اسکای نود اس سبب می‌شود پهپاد‌های کاملا خودکار اهداف زمینی را با دقت بالایی ردیابی و نابود کنند.

شرکت سازنده فناوری اعلام کرد اسکای نود یک رایانه و کنترل کننده پرواز است که نخستین فناوری ارزان قیمت NDAA را عرضه می‌کند که با طیف وسیعی از وسایل نقلیه نظامی و تجاری یکپارچه می‌شود.

این سیستم که کارآمدی آن در ماموریت‌های جنگی اوکراین نیز به اثبات رسیده، برای نیرو‌های اوکراین قابلیت بینایی رایانشی پیشرفته‌ای اعطا می‌کند تا بتوانند اقدامات انجام شده برای از بین بردن سیگنال جی پی اس و فرکانس رادیو در جنگ افزار‌های الکترونیکی را دور بزنند یا با آنها مقابله کنند.

این نخستین فناوری است که امکان کنترل پرواز کاملا خودکار و محافظت در برابر پارازیت‌ها را برای انبوه پهپاد‌ها فراهم می‌کند. سیستم مذکور دقت بی سابقه‌ای دارد و در نتیجه نرخ موفقیت آن در عملیات از ۲۰ به بیش از ۹۰ درصد می‌رسد.

قیمت این فناوری با یک موبایل قابل مقایسه است و شرکت سازنده مدعی است پهپاد‌های جنگی فناورانه را گسترده می‌کند. نرم افزار مذکور به تولید کنندگان و تهیه کنندگان پهپاد‌های آمریکایی کمک می‌کند از همتایان چینی خود سبقت بگیرند.

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>