email
save
کد خبر: ۱۵۸۶۲
۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۲۴

رونمایی ارتش یمن از سلاح مرگبار دریایی جدید

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن برای نخستین بار از رونمایی قایق هدایت پذیر جدید از راه دور خبر داد و اعلام کرد که به زودی آزمایش این قایق نظامی درهدف قرار دادن و انهدام یک هدف دریایی منتشر خواهد شد.

به گزارش پرشین خبر، برخلاف امید‌های آمریکا و متحدان خود در ائتلاف دریایی به تضعیف یا بی تأثیری توان نظامی یمن، نیرو‌های مسلح یمن از سلاح بسیار پیشرفته، کشنده و با کیفیت خود در جریان ادامه نبرد در حمایت از غزه رونمایی کردند.

پایگاه خبری المسیره گزارش داد که یحیی سریع سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن طی بیانیه شامگاه شنبه اعلام کرد نیرو‌های دریایی نیرو‌های مسلح یمن از یک قایق نظامی جدید رونمایی کرده‌اند.

سرتیپ یحیی سریع گفت: این قایق با قدرت تخریب بالا و فناوری پیشرفته متمایز است.

سریع افزود: رسانه‌های جنگی مقاومت ساعت سه بعد از ظهر فردا یکشنبه صحنه‌هایی از هدف قرار دادن کشتی «Transworld Navigator» توسط این قایق را منتشر می‌کنند.

گفتنی است که نیرو‌های مسلح یمن در حمایت از غزه با آغاز حملات خود در ۳۱ اکتبر و انجام ده‌ها عملیات پس از آن، تلاش‌های ائتلاف آمریکا و انگلیس را برای شکستن محاصره تحمیل‌شده بر رژیم صهیونیستی در سراسر دریای سرخ، ناکام گذاشته و این عملیات حتی از ناکام گذاشتن این تلاش‌ها فراتر رفته و صنعا در پی حماقت ائتلاف آمریکایی با انجام حملات به مناطق مختلف یمن، اهداف خود را گسترش داده و حالا کشتی‌های آمریکایی و انگلیسی را نیز شامل می‌شود.

ناظران سیاسی در این باره معتقدند که عملیات بی‌سابقه ارتش یمن علاوه‌بر این‌که مانع از تلاش‌های آمریکا و انگلیس برای شکستن محاصره دریایی رژیم صهیونیستی شد، بلکه توان نظامی را نشان داد که واشنگتن از آن بی‌اطلاع بود و در واقع معادلات آن را به هم ریخت.

با وجود اصرار صنعا برای تحمیل محاصره دریایی بر رژیم صهیونیستی تا پایان محاصره و تجاوزات این رژیم در غزه و هدف قرار دادن کشتی‌های این رژیم و کشتی‌های آمریکا و انگلیس در نتیجه حماقت آنها با حمله به یمن، اما بر حفظ امنیت ناوبری دریایی برای دیگر کشتی‌ها تاکید دارد و اظهارات مقامات آن گواه این نیت است.

ارسال نظر