email
save
کد خبر: ۱۵۷۴۵
۰۷ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۷
در کارخانه فولاد مبارکه صورت گرفت.

تبدیل پسماندهای صنعت فولاد به کنسانتره با کمک دانش بنیان ها

با حضور معاون علمی رییس جمهور، کارخانه فرآوری لجن و پودر‌های اکسیدی فولاد مبارکه در کارخانه فولاد مبارکه به بهره برداری رسید.

به گزارش پرشین خبر، کارخانه فرآوری لجن و پودر‌های اکسیدی فولاد مبارکه با هدف تولید سالیانه ۲۵ هزار تن کنسانتره از بازیابی پسماند با حضور روح الله دهقانی، معاون علمی رییس جمهور افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

یکی از مشکلات اساسی واحد‌های ذوب آهن و فولاد، وجود آلاینده‌ها و ریزذره‌هایی است که به مرور زمان، علاوه بر مشکلات زیست محیطی، زمینه ساز بیماری در کارکنان واحد‌های صنعتی می‌شود.

با توجه به ضرورت پاک سازی محیط کاری از آلاینده‌های زیست محیطی و رفع مشکل پسماند‌های انباشت شده، مجموعه فولاد مبارکه با همکاری شرکت‌های دانش بنیان موفق شدند واحد فرآوری لجن و پودر‌های اکسیدی را راه اندازی کنند که در این کارخانه از روش BOT استفاده شده است. اجرای این پروژه از سال ۱۴۰۰ آغاز و تا سال ۱۴۰۲ به همت شرکت دانش بنیان فولاد اکسیر فدک با استفاده از فناوری‌های نانوکاتالیست، اکسیداسیون پیشرفته و خشک کن‌های آنی ادامه یافت و امروز این پروژه به بار نشسته و افتتاح شد.

کارخانه فرآوری لجن و پودر‌های اکسیدی فولاد مبارکه به صورت BOT در زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع، با اعتبار یک هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال و تحت نظارت مدیریت توسعه آهن سازی فولاد مبارکه بهره‌برداری شد و با بهره‌برداری از آن امکان اشتغال مستقیم ۳۵ نفر فراهم شده است.

ارسال نظر