email
save
کد خبر: ۱۵۶۸۷
۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۰
وزیر علوم:

باید برای مرجعیت علمی در منطقه تلاش کنیم

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه باید برای تحقق مرجعیت علمی در منطقه تلاش کنیم، گفت: نهاد‌های آموزشی پیگیر مرجعیت علمی در سطح منطقه هستند.

به گزارش پرشین خبر، محمدعلی زلفی گل در آئین اعطای دومین نشان عالی دانش در آموزش عالی به ۱۱ چهره دارای مرجعیت علمی که در دانشگاه تهران برگزار شد، تحقق مرجعیت علمی را یکی از اهداف مقدس جمهوری اسلامی دانست و گفت: در واقع مرجعیت علمی دارای بخش‌های مختلف فردی، دانشکده‌ای و دانشگاهی است که منطقه‌ای ای شدن آن باید با تلاش وزارتخانه‌های علوم و بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی تحقق یابد.

وی در ادامه افزود: در فرهنگ خود برخی ضرب المثل‌هایی وجود دارند که باید مطالب دیگری جایگزین آن شوند، پایش و پویش فرهنگی جامعه یکی از کار‌هایی است که باید انجام دهیم.

زلفی‌گل تصریح کرد: برخی از ضرب المثل‌ها مانع پیشرفت می‌شوند و شاید هم درست نباشد، مثلاً می‌گوئیم که کار برای تراکتور است و با یک گل بهار نمی‌شدد، این نادرست است و وقتی فرد شایسته‌ای در هر مقامی قرار بگیرد آنجا گلستان خواهد شد، پس با یک گل بهار می‌شود و چه خوب که استادان مرجع این موضوع را تحقق بخشند.

وزیر علوم ادامه داد: کار در کشور‌های پیشرفته مقدس شمرده می‌شود، اما در ایران وقتی این کار‌ها را انجام می‌دهید، افرادی معتقد هستند که چقدر حرص کار میزنی، حرص ما مقدس است؛ چرا که تربیت نخبگان و ارزش دادن به هر جایگاهی را به همراه دارد.

زلفی‌گل در پایان تاکید کرد: وقتی رئیس دانشگاه خودش از جنس کار باشد، به دانشمندان و نخبگان هم اهمیت می‌دهد و از رئیس دانشگاه هم تشکر می‌کنم که دانشمندان را شناسایی و معرفی کرد.

ارسال نظر
اخبار روز
ادامه >>